Астън Вила стигна до точка при гостуването си на Брайтън.

...

Астън Вила стигна до точка в дебюта на Пепе Рейна и Индиана Василев

Астън Вила стигна до точка при гостуването си на Брайтън. Срещата приключи 1:1, а в нея дебют на вратата направи новото попълнение на бирмингамци Пепе Рейна. Двубоят се трансформира в дебют и за 18-годишния гений с български корени Индиана Василев. Брайтън поведе с попадение на Тросар в края на първото полувреме, а Джак Грийлиш изравни 15 минути преди края.

Мениджърът на гостите Дийн Смит искаше да види от тима си реакция след разгрома с 1:6 от Манчестър Сити преди седмица и бе направил пет промени. Рейна бе на вратата и изигра мощен мач. Испанецът нямаше какво да направи при попадението на Тросар, само че показва класа, когато към края направи чудесно избавяне при воле Нийл Мопей.

Indiana Vassilev is now on for his Premier League debut! What a day so far pic.twitter.com/ZzAxtQ3paq
— Future USMNT (@FutureUsmnt) January 18, 2020
Грийлиш още веднъж бе водачът на Вила. 24-годишният халф пропусна добра опция да се разпише през първата част, само че изравни след почивката след деветия си гол от началото на сезона.

БРАЙТЪН - АСТЪН ВИЛА 1:1
1:0 - Тросар (38)
1:1 - Грийлиш (75)

СТАТИСТИКА
КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 23 кръг, събота 18 януари  Брайтън 1:1краен резулат  Астън Вила