Астън Вила спря серията от 5 победи на Нюкасъл, след

...

Астън Вила би Нюкасъл и завърза битката за топ 4

Астън Вила спря серията от 5 победи на Нюкасъл, откакто завоюва с класическото 3:0 семейството си от XXXI кръг на британската Висша лига.

Така момчетата на Унай Емери пък към този момент са в поредност от 5 триумфа (за първи път през новия век) и са непобедени в 8 срещи, а също така събраха 50 точки като изостават единствено с 6 от 3-ите в класирането посетители.

Те имат 56 в своя актив, с колкото е и четвъртият Манчестър Юнайтед, само че с мач по-малко, до момента в който петият Тотнъм е с 53.

Джейкъб Рамзи (11‘) откри резултата със страховит гол в Бирмингам през първото полувреме, а през второто асистентът му Оли Уоткинс (64‘ и 83‘) се разписа на два пъти, откакто преди този момент ВАР анулира още едно негово попадение, с цел да оформи крайното 3:0 .

Младата вяра Джейкъб Рамзи откри резултата още в 11-ата минута, откакто нападателят му подаде с глава и той с доста майсторски изстрел не остави шансове на вратаря Ник Поуп.

През второто полувреме Уоткинс изнесе лекция на Нюкасъл.

Първо в 61-ата минута негово попадение бе анулирано заради засада.

Три по-късно нападателят засече в мрежата на джордитата центриране на Морено за 2:0.

В 83-ата минута Уоткинс се разписа за крайното 3:0, а този път подаването ле на Рамзи.
Източник: novsport.com