Астън Вила се класира за четвъртфиналите в Лигата на конференциите,

...

Астън Вила разгроми Аякс в реванша, Олимпиакос сътвори истински подвиг срещу Макаби Тел Авив в Лигата на конференциите

Астън Вила се класира за четвъртфиналите в Лигата на конференциите, елиминирайки от конкуренцията с общ резултат 4:0 нидерландския Аякс.

След нулево тъждество сред двата отбора преди седмица в Амстердам, довечера на своя " Вила Парк " момчетата на Унай Емери демонстрираха, че са по-добрият от двата тима и стигнаха до безапелационен триумф, който ги изпрати в идната фаза на надпреварата.

Оли Уоткинс даде задатък на домакините в 25-ата минута, а Леон Бейли удвои за тях след тъкмо час игра.

Впоследствие бирмингамци получиха и в допълнение преимущество след изгонването на Сиверт Мансверк, а останали с човек повече англичаните стигнаха до нови два гола дело на Йон Дуран и Муса Диаби.

Междувременно в Сърбия гръцкият гранд Олимпиакос реализира незабравим поврат против Макаби Тел Авив, заличавайки пасива си от 1:4 от първия дуел сред двата състава преди седмица.

Даниел Поденс, Константинос Фортунис и Аюб Ел Кааби бяха точни преди почивката, изравнявайки общия резултат в конфликта при 4:4.

През второто полувреме Еран Захави вкара от дузпа, с цел да даде за малко още веднъж задатък на израелците, само че скоро по-късно второто попадение на Ел Кааби в срещата възвърне паритета.

Така мачът влезе в продължения, където " червено-белите " взеха нещата в свои ръце и след голове на Стеван Йоветич и Юсеф Ел Араби фиксираха крайното 7:5 в своя изгода в общия резултат, с което продължиха напред в Лигата на конференциите.