Астън Вила победи с 1:0 на Молиню във вторият двубой

...

Астън Вила излъга Уулвс с дузпа в добавеното време

Астън Вила победи с 1:0 на " Молиню " във вторият дуел от 12-и кръг на Премиър лийг. " Вълците " имаха много благоприятни условия, само че положителните намеси на резервираха нулевото тъждество за повече от 90 минути. Бирмингамци се добраха до трите точки след гол от дузпа на в 94-тата минута.

бе направил две промени спрямо мача с преди седмица. 18-годишният Фабио Силва започва на върха на офанзивата, а размени Вили Боли. 19-годишният Джейкъб Рамзи пък стартира за първи път като титуляр в Премиър лийг в състава на Астън Вила. също бе титуляр за гостите.

" Вълците " имаха по-добрите благоприятни условия преди почивката, само че Мартинес направи две чудесни спасявания след удари на Поденс и Дендонкер.

Вила стартира по-добре втората част, само че изстрел на Грийлиш мина настрана, а Патрисио мазета удар в близкия ъгъл на Оли Уоткинс. " Вълците " бяха още по-близо до гола в 69-ата минута, когато Силва нацели гредата. Домакините още веднъж поеха самодейността, само че Мартинес продължаваше да се оправя с всичко, което му предлагаха офанзивните играчи на Уулвс. В 80-ата минута Дендонкер засече от воле центриране на, само че стражът на Астън Вила реагира ослепително на този изстрел от към 11 метра.
Пет минути преди края гостите останаха с човек по-малко, откакто Дългас Луис получи втори жълт картон за удар с лакът против Поденс.

Въпреки това Астън Вила стигна щастливо до успеха, откакто в 92-рата минута Семедо сгреши и повали Макгин в наказателното поле. Ел-Гази бе непогрешим от бялата точка, носейки трите точки на гостите. В края и Моутиньо бе изпъден поради втори жълт картон.

Премиър лийг 12 кръг, събота 12 декември  Уулвърхамптън 0:1краен резулат  Астън Вила