Астън Вила обяви, че старши треньорът на отбора Стивън Джерард

...
Астън Вила обяви, че старши треньорът на отбора Стивън Джерард
Коментари Харесай

Астън Вила уволни Стивън Джерард

" Астън Вила " разгласи, че старши треньорът на тима Стивън Джерард е уволнен. Това стана малко след загубата с 0:3 като посетител на " Фулъм ", с което отборът от Бирмингам заема едвам 17-ото място във Висшата лига с 9 точки от 11 мача.

За промяна на легендата на " Ливърпул " се приказва от седмици.

" Искаме да благодарим на Стивън за неговата упорита работа и отдаденост и да му пожелаем всичко най-хубаво в бъдеще ", написа управлението на някогашния европейски първенец на формалния си уебсайт.

Джерард се задържа на мениджърския пост в " Астън Вила " по-малко от година. През ноември 2021 година той размени любимеца на почитателите Дийн Смит след сполучлив интервал отпред на " Рейнджърс ", с който стана първенец на Шотландия, поставяйки завършек на 10-годишна пауза.

Когато Смит бе уволнен предходната година, " Астън Вила " бе на 15-о място в класирането с 10 точки от 11 дуела.

Джерард е четвъртият управител във Висшата лига, който се разделя с поста си този сезон. Преди него бяха отпратени Скот Паркър ( " Борнемут " ), Томас Тухел ( " Челси " ) и Бруно Лаже ( " Уулвърхямптън " ).

" Астън Вила " не показва по кое време ще разгласи новия ментор. Медиите на Острова към този момент спекулират с имена като Тухел и Маурисио Почетино.
Още по темата
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР