Астън Вила нанесе сериозен удар на предизвикателството за титлата на

...

Вила победи Манчестър Сити, за да стане трети, Ливърпул се доближи до Арсенал

Астън Вила нанесе сериозен удар на предизвикването за купата на Манчестър Сити във Висшата лига, откакто Леон Бейли завоюва с 1-0 победа против разтърсения първенец на Вила Парк.

Отразеният удар на Бейли през второто полувреме реалокира тима на Унай Емери над разтърсващия Сити на трето място в сряда вечер.

Отборът на Пеп Гуардиола, който е на четвърто място, има четири мача в лигата без победа и изостава на шест точки от водача Арсенал.

След равенства с Челси, Ливърпул и Тотнъм, трибъл спечелилите обезверено се нуждаеха да победят Вила, с цел да поддържат връзка с топчиите.

Вместо това те демонстрираха най-лошото си показване от пагубната серия и елементарно можеха да изгубят с повече от един гол.

Градът изглеждаше изтощен за дълги интервали, само че с идното пътешестване до Саудитска Арабия за Световното клубно състезание на ФИФА преди напрегнатия коледен график, не се вижда отмора.

В отговор на въпросите тази седмица за грешката на Сити, Гуардиола сме...