Астън Вила и Манчестър Юнайтед завършиха при резултат 2:2 в

...

Страхотно шоу на Вила Парк! Коутиньо отне победата от Ман Юнайтед

Астън Вила и Манчестър Юнайтед приключиха при резултат 2:2 в ужасно шоу на „ Вила Парк “ в Бирмингам. Срещата стартира доста зле за домакините – още в шестата минута те към този момент изоставаха, откакто удар на Бруно Фернандес изненада неприятно Емилиано Мартинес и влетя във вратата му по смешен метод. В средата на втората част Фернандес осъществя втори гол за „ алените дяволи “ след неточност на Сансон и подаване на Фред.
В 69-ата минута обаче на терена се появи Фелипе Коутиньо и единствено за 14 минути игра прекатурна развоя на целия мач. Първо в 77-ата минута, след хубава офанзива подаде към Джейкъб Рамзи, който понижи на 1:2. Пет минути след асистенцията, бразилецът се разписа от няколко метра за 2:2, след пас точно на първия голмайстор за Вила в срещата – Рамзи.

Още в шестата минута Юнайтед поведе. Телес извърши късо директен свободен удар към Бруно Фернандес, който стреля от към 25 метра и свари доста неопитен Емилиано Мартинес. Топката мина сред ръцете и краката на аржентинския пазач, като самият той имаше искания за засада на Единсон Кавани, който протегна крайник към топката, само че не игра с нея.

Десетина минути след гола, Телес центрира рисково, а Кавани се размина с топката под натиска на Конса, там обаче бе Грийнууд, който стреля рисково, само че Мартинес се реваншира и избави сигурен гол.

Още 10 по-късно най-активният от Юнайтед - Алекс Телес стреля мощно от директен свободен удар, само че още веднъж Мартинес избави. Няколко секунди по-късно, след отбитата от аржентинеца топка и Грийнууд опита отдалечен изстрел с десния крайник, само че топката мина до лявата греда на вратата на домакините. Първата рискова офанзива за бирмингамци пристигна в 32-ата минута, само че ударът на Уоткинс откри тялото на Де Хеа. В ответната офанзива Грийнууд още веднъж опита да означи, само че бе развенчан от вратаря на Вила.

В 35-ата минута пристигна първата по-сериозна заплаха пред вратата на Манчестър. Дин центрира от корнер, а Буендиа бе оставен непокрит и стреля с глава, само че Давид Де Хеа резервира вратата на своя отбор суха. Три минути преди почивката Кеш центрира отдясно, само че топката пропусна всички и се озова в другия бек на Вила - Люка Дин. Французинът стреля мощно, само че за втори следващ път опитният испански вратар избави отбора си.

Второто полувреме стартира доста динамично и Еланга имаше късмет да удвои след по-малко от 90 секунди, само че Мартинес бе на равнище. Две минути по-късно Рамзи стреля в близкия ъгъл на Де Хеа, само че и този опит на виланите бе развенчан от испанския пазач. Няколко минути по-късно и удар на Дин мина настрана от вратата на Юнайтед и се оплете в дребната мрежа в профил. Грешка на домакините минути по-късно разреши на Еланга да насочи извънредно рисков изстрел от точката на дузпата, само че за благополучие на Стивън Джерард не откри вратата. 60 секунди по-късно Грийнууд напредна добре след пас на Фред, само че и неговият опит с десния крайник не бе задоволително старателен и излезе в навън.

Малко след изминаването на час игра Уоткинс пусна пас в "чешка уличка " към Кеш, който пък потърси Дани Ингс, намиращ се единствено на 3-4 метра от вратата, само че Линдельоф и Варан се намесиха навреме и изритаха кълбото надалеч напред.

Само 60 секунди по-късно Морган Сансон позволи неточност, връщайки топката обратно, Фред лиши и откри Бруно Фернандес, който с безмилостен удар удвои преднината за своя отбор.

Четвърт час преди края на срещата Коутиньо имаше късмет да стреля, само че Неманя Матич мазета от крайници му в последния миг. Все отново с шпагата си сръбския халф насочи топката към вратата и принуди Де Хеа да покаже рефлекса си още веднъж.

Три минути по-късно многоходова композиция сред Мингс, Рамзи и Коутиньо приключи с пас на бразилеца към британския халф, който прати топката в мрежата зад Де Хеа.

Пет минути след изравнителното попадение Рамзи върна жеста към Коутиньо, който от единствено няколко метра направи 2:2.

Астън Вила - Манчестър Юнайтед 2:2

0:1 Бруно Фернандес 6`

0:2 Бруно Фернандес 68`

1:2 Джейкъб Рамзи 77`

2:2 Фелипе Коутиньо 82`

Астън Вила(4-3-3): Eмилиано Мартинес - Мати Кеш, Езри Конса(46`- Кортни Хаус), Тайрън Мингс, Люка Дин(ж.к.) - Морган Сансон, Дъглас Луиз(ж.к.), Джейкъб Рамзи - Емилиано Буендиа, Дани Ингс(), Оли Уоткинс

Мениджър: Стивън Джерард

This is your Aston Villa team to face Manchester United.