Астън Вила е последният нов член на Висшата лига и

...

"Астън Вила" се завърна във Висшата лига след тригодишно отсъствие

Астън Вила " е последният нов член на Висшата лига и от новия сезон се завръща в британския хайлайф. Тимът, който има седем трофеи в остарялата Първа дивизия, победи " Дарби каунти " във финалния плейоф с 2:1 на " Уембли ".

След тригодишно неявяване съставът от Бирмингам се завръща във Висшата лига, от която изпадна след края на сезон 2015-16. " Вила " стигна до триумфа с голове на Анвар Ел Гази и Джак Макгин, а прецизен за " овните " беше Мартин Уагхорн.

Другите два отбора, които се класираха във Висшата лига са " Норич " и " Шефийлд юнайтед ", които приключиха първи и втори. " Вила " беше едвам пети в крайното класиране, само че в плейофите сред отборите, приключили сред трето и шесто място, се оправи най-добре.

Преди година " Вила " още веднъж беше на край в плейофите, само че загуби с 0:1 от " Фулъм ".

We are Aston Villa...

And we are back!#AVFCpic.twitter.com/LC8uAIdJ3H
— Aston Villa (@AVFCOfficial) May 27, 2019

Двубоят е считан за най-скъпият във футбола, откакто успеха подсигурява съществени приходи в идващите три сезона. Те възлизат на 170 милиона паунда от приходите от реклами, бонуси и телевизионни права. В случай че отборът, спечелил промоция във Висшата лига, избегне неотложно изпадане сумата ще нарасне до 300 милиона паунда.

" Астън Вила " игра доста мощно през първата част и впечатли с придвижването си без топка. Макар да нямаше превес в контрола на топката, съставът воден от Дийн Смит и Джон Тери, имаше някои положителни положения.

В самия завършек на първото полувреме отборът от Бирмингам стигна до скъп гол. Негов създател беше Ел Гази, който засече с плонж хубаво центриране на Ахмед Елмохамади отдясно.

След паузата грубите дейности от двата отбора зачестиха, като нервите взеха връх. Все отново съдията Пол Тиърни съумя да успокои дейностите с няколко жълти картона, а тъкмо час след началото на мача " Вила " вкара и втори гол.

Джак Макгин се възползва от доста груба неточност на вратаря на " овните " Келе Рус. Холандецът не излезе в точния момент, с цел да улови центриране, което беше балонно и халфът на " Вила " го изпревари, разписвайки се с глава.

След като имаха два гола задатък футболистите на " Астън Вила " предостваиха самодейността на " Дарби каунти " и отборът на Франк Лампард се възползва. " Овните " заиграха доста въодушевено и в последните 10 минути безусловно обсадиха противника си.

В 81-ата минута " Дарби " понижи след доста красива офанзива. Джак Мариът смъкна с глава центриране отляво, а Мартин Уагхорн стреля остро по тревата, пращайки топката в мрежата – 1:2.