Ашли Барти спечели най-голямата титла в кариерата си, след като

...

Барти срази Плишкова на финала в Маями

Ашли Барти завоюва най-голямата купа в кариерата си, откакто победи Каролина Плишкова със 7:6(1), 6:3 във финала на шампионата в Маями. Австралийката подвигна победоносно ръце след 99 минути игра.

Чехкинята бе победила Симона Халеп в предходния стадий и влезе с голямо самочувствие във финала, повеждайки с 3:1. Постепенно обаче 12-ата сложена увеличи равнището си и с мощни сервиси съумя да изравни резултата и да докара сета до тайбрек. В него основният миг бе една изключителна къса топка, след която Барти доминираше изцяло и със 7:1 точки поведе със сет напред.

Това в допълнение вдъхна убеденост на 22-годишната някогашна състезателка по крикет, която във втория сет използваше съвършено мощния си форхенд. Тя проби първа, а на собствен сервис даде едвам 2 точки на съперничката.

В последна сметка втори пробив узакони триумфа на Барти, който донесе четвърта WTA купа. По този метод австралийката си обезпечи и първо влизане в топ 10 на света, където през идната седмица ще бъде под №9.