Асът на Барселона Лионел Меси не успя да отбележи гол,

...

Меси с юбилейна асистенция №200 срещу Депортиво

Асът на Барселона Лионел Меси не съумя да означи гол, само че записа асистенция №200 с фланелката на каталунския клуб при безапелационната победа над Депортиво Ла Коруня с 4:0 в дуел от 16-и кръг на Ла Лига.

Аржентинецът подаде на Луис Суарес за първия гол в срещата в 29-ата минута, а в 70-ата не съумя да преодолее вратаря на Депортиво Рубен Мартинес от бялата точка. Луис Суарес вкара още един гол в мача, с две попадения се отличи и Паулиньо. Този сезон Меси има пет асистенции и 14 гола в турнирни дуели. Неговият тим води в класирането с 42 точки, а в събота гостува на Реал Мадрид на " Бернабеу " в огромното дерби на Испания.

Преди началото на дуела с Депортиво Лео Меси сподели на ентусиастите на " Камп Ноу " своята четвърта " Златна обувка ". Аржентинското острие получи този приз на 24 ноември. Той заслужи това отличие с маркирани 37 гола през сезон 2016/2017. Преди това той става най-хубав изпълнител в Европа през 2010, 2012 и 2013 година /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg