НАСА потегля към Луната на 29 август?
" Артемис 1 " (Артемида 1) - първата задача от американската стратегия за завръщане на Луната, може да бъде изстреляна още на 29 август, предадоха международните осведомителни организации, базирайки се на известие на НАСА, написа Българска телеграфна агенция.
Двете различни дати са 2 или 5 септември.
Съобщението беше направено нощес по случай годишнината от кацането на задачата " Аполо 11 " на Луната на 20 юли 1969 година Повече от половин век по-късно програмата " Артемис " ще означи завръщането на американците на Луната, с първата жена и първия цветнокож.
В капсулата този път няма да има астронавт. Мисията има за цел да тества новата гигантска ракета на НАСА Ес Ел Ес (SLS). Това е първият й цялостен полет с капсулата " Орион " на върха й. " Екипаж " в нея ще са трима манекени. Ракетата с капсулата на върха й са с височина 98 м - повече от Статуята на Свободата.
Астронавти ще полетят към Луната с задачата " Артемис 2 ".
Изстрелването е планувано да е от Кейп Канаверал, Флорида.
Двете различни дати са 2 или 5 септември.
Съобщението беше направено нощес по случай годишнината от кацането на задачата " Аполо 11 " на Луната на 20 юли 1969 година Повече от половин век по-късно програмата " Артемис " ще означи завръщането на американците на Луната, с първата жена и първия цветнокож.
В капсулата този път няма да има астронавт. Мисията има за цел да тества новата гигантска ракета на НАСА Ес Ел Ес (SLS). Това е първият й цялостен полет с капсулата " Орион " на върха й. " Екипаж " в нея ще са трима манекени. Ракетата с капсулата на върха й са с височина 98 м - повече от Статуята на Свободата.
Астронавти ще полетят към Луната с задачата " Артемис 2 ".
Изстрелването е планувано да е от Кейп Канаверал, Флорида.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




