Арсенал знае как да мъсти! Тимът на Микел Алтета разби

...

Арсенал разпиля Ланс в полувреме за историята

Арсенал знае по какъв начин да мъсти! Тимът на Микел Алтета разруши с 6:0 Ланс в мач от групите на Шампионска лига. Интригата в Лондон завърши надалеч преди почивката.

Първото полувреме пък влезе в историята - нито един тим до момента не бе вкарвал пет попадения на своя противник с пет разнообразни голмайстора. Е, този връх към този момент е благосъстоятелност на " артилеристите ".

Възвръщащият самочувствието си халф Кай Хавертц откри в 13-та минута след пас от нападателя Габриел Жезус. Само преди дни германецът донесе и 1:0 над Брентфорд.

Бразилският национал самичък удвои в 21-та, с помощта на асистенция от британското крило Букайо Сака, а на собствен ред две по-късно самият британец прекърши съпротивата на французите. После пристигна ред на Габриел Мартинели, а часовникът не бе отброил даже половин час игра.

Мартин Йодегор бе прецизен в първата минута от добавеното време след втори голов пас на Томиясу. Европейският първенец с Италия Жоржиньо фиксира крайния резултат от дузпа в 86-та минута.

Арсенал е първи в група " В " с 12 точки, а Ланс остана трети с 5.
Източник: novsport.com