Арсенал започна по фантастичен начин новия сезон във Висшата лига.

...

Арсенал отнесе Фулъм на старта на Висшата лига

Арсенал стартира по приказен метод новия сезон във Висшата лига. " Топчиите " разрушиха с 3:0 като посетители Фулъм в първия мач от новата акция. Точни за възпитаниците на Микел Артета бяха Александър Лаказет (9), Габриел (49) и Пиер-Емерик Обамеянг (57).

Гостите започнаха нервно мача и позволиха две благоприятни условия за гол пред Лено. Германският вратар първо изпревари Камара, а по-късно отрази удар на Кавалейро.
 Снимка 495795
Източник:

В 9-ата минута " топчиите " поведоха в резултата. Обамеянг центрира отляво, Джака не съумя да засече добре, а по-късно и Тим Рийм не съумя да почисти. Топката стигна до Вилиан, който стреля от близко. Родак съумя да избие, само че Лаказет бе прецизен за 0:1.

В 27-ата минута топката срещна лявата греда след удар от директен свободен удар на Вилиан.
 Арсенал е податлив да продаде аржентински вратар

Емилиано Мартинес е мечтан от Астън Вила

В 49-ата минута Арсенал вкара втори гол. Новото попълнение Габриел засече с глава центриране от корнер на Вилиан и удвои.

В 57-ата минута Обамеянг дефинитивно постави точка на разногласието. Вилиан му изпрати доста първокласен пас от дълбочина, който габонецът овладя съвършено с гърди, след което стреля красиво в горния десен ъгъл.

До края на дуела " топчиите " по този начин и не стигнаха до ново попадение.