Арсенал записа заслужена победа над ПСВ Айндховен макар и с

...

Арсенал напълно надигра, но пропусна да разгроми ПСВ Айндховен

Арсенал записа заслужена победа над ПСВ Айндховен въпреки и с минималното в отсрочен дуел от втория кръг в група „ A “ в шампионата Лига Европа. Единственото попадение осъществя Гранит Джака в 70-ата минута, който се разписа след красиво осъществяване от воле.

„ Артилеристите “ бяха цялостни господари на терена и можеха да запишат и много по-убедителен триумф, само че с пропуски се регистрираха Габриел Жезус и Букайо Сака. Лондончани насочиха 25 удара, близо половината, от които, точни.

По този метод Арсенал записа осма поредна победа във всички шампионати и продължава да е с цялостен актив след четири изиграни мача в групата – 12, до момента в който ПСВ остава на второ място със седем. В идващия кръг двата тима се изправят още веднъж един против различен, този път на „ Филипс Арена “ в Айндховен идващия четвъртък, 27.10.

Мениджърът на лондончани - Микел Артета, направи шест промени от мача с Лийдс (1:0). Мат Търнър бе вратар, а Роб Холдинг и Кийрън Тиърни стартираха от първата минута в отбрана. Алберт Самби Локонга и Фабио Виейра действаха в халфовата линя, а Едуард Нкетия в нахлуване. Габриел Магаляеш, Такехиро Томиясу, Гранит Джака,  Букайо Сака и Габриел Жезус също бяха в стартовия състав.

/ /

Срещата започва в умерено движение, само че последователно домакините започнаха с офанзивите. В 11-ата минута Букайо Сака получи отдясно, центрира в наказателното поле, където Едуард Нкетия не уцели топката, само че това стори Киърън Тиърни на далечната греда. Той обаче стреля високо над вратата.

Секунди по-късно Габриел Жезус овладя дълго подаване в наказателното поле, задържа добре и върна за Гранит Джака, който стреля от границата на наказателното поле, само че около лявата греда на вратаря Валтер Бенитес.

В 20-ата минута Габи Жезус получи пред наказателното поле и стреля, само че на към метър и половина около дясната греда на гостите.

ПСВ опита няколко центрирания, които обаче не доведоха до нещо рисково за вратаря Мат Търнър. В 27-ата минута Шави Симонс шутира от отдалеченост, само че над вратата.

В идващите минути Арсенал още веднъж се настани трайно в половината на нидерландския отбор. След чудесно центриране на Фабио Виейра Жезус не съумя да засече топката. На два пъти пък Сака проби, само че и двата пъти офанзивите не приключиха с прецизен удар.

Четири минути преди края на първата част Виейра стреля рисково от директен свободен удар пред наказателното поле и завъртя топката около стената, само че тя се оплете от външната страна на мрежата.