Арсенал записа ценна победа в мач от 26-ия кръг на

...

Арсенал с ценна победа след обрат срещу Лестър

Арсенал записа скъпа победа в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. " Артилеристите " се постановиха с 3:1 над Лестър като посетител след цялостен поврат.

" Лисиците " първи поведоха в резултата посредством Тилеманс, само че след попадения на Луиз, Лаказет и Пепе, се оказаха печелившите.

След този триумф, лондончани са на 9-ото място с 37 точки. Лестър пък към момента е на 3-ото място с 49 точки.

Срещата стартира равностойно.

Домакините поведоха рано. Юри Тилеманс промуши топката по земя в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 13-ата минута, Пол Тиърни отсъди дузпа откакто Юри Тилеманс повали противник на тревата. След разглеждане на обстановката от ВАР, решението му бе анулирано.

В 39-ата минута, Вилиан центрира към Давид Луиз, който насочи с глава от точката на дузпата, с цел да направи 1:1.

В самия завършек на мача, Вилфред Ндиди игра с ръка в наказателното поле и след намесата на ВАР, реферът отсъди дузпа в интерес на лондончани. Зад бялата точка застана Александър Лаказет, който не сгреши и даде задатък на отбора си, тъкмо преди почивката.

В 52-ата минута, Вилиан подаде топката на крайници на Никола Пепе, който имаше опразнена мрежа пред себе си и нямаше проблем да чукне топката в нея. 1:3.
Източник: fakti.bg