Арсенал загуби с 0:2 пред собствена публика от Астън Вила

...

Астън Вила препъна Арсенал и остави Сити на върха

Арсенал загуби с 0:2 пред лична аудитория от Астън Вила в 33-ия кръг на Висшата лига. Поражението на артилеристите, съчетано с, остави Манчестър Сити на върха на класирането. Сити има 73 точки, Арсенал и Ливърпул са с по 71. До края остават пет кръга.

Отборът от Северен Лондон подложи гостите от Бирмингам на сериозен напън първоначално, само че Вила устоя. После на два пъти гредите помогнаха на лондончани да не позволен попадение. В 39-ата минута Оли Уоткинс не съумя да осъществя, в 62-ата – Юри Тилеманс.

Астън Вила поведе в 84-ата минута, когато Люка Дин центрира и Леон Бейли вкара от близко. Само три минути по-късно стана 0:2. Оли Уоткинс невъзмутимо се разписа след бърза контра, с цел да постави точка на разногласието..

Тимът на Унай Емери е четвърти в класирането с 63 точки. Вила реализира и нов клубен връх – 19-ата победа през сезона. Петият Тотнъм има 60 точки, само че и мач по-малко.
Източник: flashnews.bg