Арсенал успя да стигне до равенството в мача с Евертън

...

Арсенал отвърна на карамеления удар

Арсенал съумя да стигне до равенството в мача с Евертън малко преди края на първата част на "Гудисън парк ". Това се случи след попадението на Начо Монреал в 40-та минута на конфликта.

Тогава виновникът за попадението на "карамелите " Гранит Джака се реваншира отчасти за грешката си тогава. Швейцарският национал стреля мощно от отдалеченост, само че вратарят Джордан Пикфорд мазета.

Топката обаче падна на крайници на Начо Монреал, който беше оставен непокрит в наказателното поле и със също толкоз мощен удар прониза британския национал, с цел да направи резултата 1:1.

Какво се случи в тази обстановка и по какъв начин "артилеристите " съумяха да изравнят, можете да видите от картината в прикаченото видео.