Арсенал Тула победи Уфа с 2:1 в двубой от 25-ия

...

Арсенал удари Уфа с дубъл на Горбатенко

Арсенал Тула победи Уфа с 2:1 в дуел от 25-ия кръг на съветската Прмиер лига. В воин за домакините се трансформира Игор Горбатенко, който се регистрира с дубъл. Той откри още във втората минута след офанзива, която стартира самичък.

Горбатенко подаде към Кангва отляво, след което се освободи на стрелкова позиция и откакто получи топката я прати под напречната греа. В 16-ата минута гостите стигнаха до тъждество слеч Дмитрий Стоицкий, който прати в мрежата на Арсенал в началото отбитата топка.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Горбатенко означи и втория си гол в мача след подаване на Кирил Комбаров. Българинът Михаил Александров стартира като запаса и се появи в игра четвърт час преди края.

С триумфа Арсенал събра 35 точки и върви шести, до момента в който Уфа е седми с 34.
СТАТИСТИКА НА МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Премиер Лига 25 кръг, събота 7 април  Арсенал (Тула) 2:1краен резулат  Уфа