Арсенал тотално надигра ПСВ Айндховен, но спечели само с 1:0

...

Aрсенал премина през ПСВ, за да си гарантира място на елиминациите

Арсенал тотално надигра ПСВ Айндховен, само че завоюва единствено с 1:0 в отсрочен мач от група А на Лига Европа. Единственото попадение в мача осъществя Гранит Джака в 70-ата минута. " Артилеристите " записаха осма поредна победа във всички шампионати.

Отборът на Микел Артета е с цялостен актив от 12 точки и си обезпечи присъединяване в идната фаза на шампионата. Нидерландците са втори в групата, само че към този момент изостават на 5 точки от лондончани.Въпреки че Микел Артета направи шест промени в състава, домакините преобладаваха през цялото време. Те владееха топката в огромни интервали и търсеха пролуки в отбраната на противника. Еди Нкетия опитва няколко пробива и един изстрел, който мина над вратата. В 11-ата минута Кийрън Тиърни стреля от воле, само че много неопределено. Секунди по-късно Джака получи топката на границата на наказателното поле, а ударът му мина около дясната греда на Валтер Бенитес.

ПСВ рядко играеше с топката, а още по-рядко успяваше да нападна. Една от редките сходни обстановки бе в 27-ата минута, когато Шави Симонс получи опция да пробие и стреля, само че 19-годишният гений прати топката над вратата. Отговорът на Арсенал бе рискова обстановка пред другата врата. След чудесно центриране на Виейра Жезус не съумя да засече топката.

Към края на полувремето " артилеристите " още веднъж подвигнаха темпото. На два пъти Сака проби, само че и двата пъти офанзивите не приключиха с прецизен удар. Фабио Виейра се опитва от фал и завъртя топката към стената, само че тя мина около вратата.

След почивката нищо не се промени и отборът на Артета продължи да има съществено преимущество. Габриел Жезус развинти отбраната на противника, само че най-после насочи доста слаб удар. След него Букайо Сака направи прелестен пробив и излезе самичък против вратаря, само че завършекът му не беше измежду най-хубавите, а Жезус не съумя и при добавката. След час игра още веднъж бразилецът бе покрай гол, само че вратарят на гостите чудесно отрази изстрела му.

Доминацията на Арсенал докара до гол чак в 70-ата минута. Добра бърза офанзива на домакините приключи с подаване на Томиясу към Джака и акуратен удар на швейцареца. Така лондончани най-сетне съумяха да пробият противника и справедливо поведоха.

Осем минути преди края ПСВ съумя да провежда една от редките си офанзиви. Джордан Тезе проби отдясно и пусна рискова топката в наказателното поле, само че Люк де Йонг не стигна до нея. При идната офанзива на " артилеристите " те пропуснаха да удвоят задатъка си. Сака стреля от отлична позиция, само че вратарят отрази.
Източник: novsport.com