Арсенал стартира трудно, но успешно участието си в групите на

...

Арсенал постигна обрат във Виена

Арсенал започва мъчно, само че сполучливо присъединяване си в групите на Лига Европа. Лондончани завоюваха с 2:1 гостуването си на Рапид (Виена). Австрийците поведоха с попадение на Фунтас при започване на второто полувреме, а изравни в 70-ата минута. Малко по-късно, който влезе като запаса, донесе успеха на гостите.

Рапид поведе след неточност на Берн Лено, чийто опит за подаване бе кръстосан, а Фунтас се разписа от дребен ъгъл. Нова неточност на немския вратар съвсем докара до второ попадение за домакините, само че Лено съумя да се реваншира и отрази удара на Фунтас.

TEAM.

— Arsenal (@Arsenal)
Новото попълнение на “артилеристите” Томас Парти за първи път бе титуляр за отбора. Отборът на обаче имаше проблеми в предни позиции и не създаваше положения. Това се промени след влизането на Обамеянг. Давид Луис изравни след удар с глава, а Обамеянг се възползва от отлична асистенция на Елнени.
Лига Европа 1 кръг, четвъртък 22 октомври  Рапид Виена 1:2краен резулат  Арсенал