Арсенал спечели с 3:1 срещу Тотнъм в дербито на Северен

...

Арсенал се разправи с Тотнъм в дербито

Арсенал завоюва с 3:1 против Тотнъм в дербито на Северен Лондон. Така артилеристите усилиха задатъка си на върха на класирането. Те имат 21 точки от осем мача – четири повече от втория. Тотнъм остава трети със 17 точки.

Артилеристите играха по-добре през целия мач и справедливо завоюваха. Тотнъм също така игра половин час с човек по-малко. Емерсон беше изпъден поради нарушаване против Мартинели.

Иначе Арсенал поведе в 20-ата минута след хубав отдалечен удар на Томас Парти. Габриел обаче фаулира Ричарлисон и шпорите получиха дузпа. Хари Кейн я вкара за 1:1 в 31-ата минута. Това е, с което той стана номер едно в историята. Освен това Кейн осъществя попадение номер 100 във визити във Висшата лига.

Габриел Жезус наказа неточност на Юго Лорис при започване на второто полувреме за 2:1. Той се разписа във второ следващо домакинство на Арсенал. После пристигна аленият картон на Емерсон, а в 67-ата минута Джака постави точка на разногласието. Той се разписа за 3:1 тъкмо до момента в който Антонио Конте се опитваше да направи три смени.

Източник: flashnews.bg