Арсенал спечели с 1:0 домакинството си на ПСВ Айндховен от

...

Арсенал стигна до осма поредна победа

Арсенал завоюва с 1:0 семейството си на ПСВ Айндховен от група А на Лига Европа. Срещата трябваше да се изиграе преди няколко седмици, само че беше отсрочена поради.

Единственият гол за лондончани вкара Гранит Джака в 71-вата минута. Мениджърът Микел Артета заложи на повече запаси и едвам след почивката пусна в игра част от титулярите. Въпреки това Арсенал изпусна куп положения и надлежно – по-убедителна победа. Домакините насочиха общо 25 удара, шест от които бяха дело на Еди Нкетиа.

Успехът подсигурява място напред на столичани. Те имат 12 точки, пет повече от втория ПСВ и 8 повече от третия Будьо/Глимт. Следващата седмица двата отбора играят в Айндховен и в случай че ПСВ не завоюва, няма по какъв начин да се надява да изпревари артилеристите.
Източник: flashnews.bg