Арсенал спечели първото за сезона дерби на Северен Лондон, след

...

Арсенал е господарят на Северен Лондон! Топчиите с исторически успех над Тотнъм

Арсенал завоюва първото за сезона дерби на Северен Лондон, след минимална победа над Тотнъм с 1:0 като посетител в мач от четвъртия кръг във Висшата лига. Успехът за " артилеристите " донесе Габриел в 64-ата минута след центриране от страна на Букайо Сака.

Първото чисто състояние в дуела бе на сметката на Тотнъм. В 6-ата минута Деян Кулушевски стреля във вратата на Арсенал, само че Давид Рая показва страховит инстикт и отрази.

Арсенал обаче превключи на други обороти. В 18-ата минута след центриране в наказателното поле на Тотнъм, Кай Хаверц се извиси над всички и стреля с глава, само че Гийемо Викарио се намеси превъзходно.

В 19-ата минута футболистите на Арсенал имаха искания за дузпа, само че подобен не бе отсъден.

Срещата продължи по познатия метод от първото полувреме, като двата тима си разменяха рискове.

Арсенал съумя да нанесе съдбоносен удар в 64-ата минута, когато Букайо Сака центрира от корнер, а пък Кристиан Ромеро изпусна Габриел. Той насочи удар с глава, като не остави никакви шансове на Викарио да отрази.

Папе Матар Сар насочи мощен удар в 73-ата минута, само че Давид Рая внимаваше и съумя да се намеси.

В първата минута от добавеното време Деян Кулушевски насочи удар от междинна отдалеченост, само че прати топката над напречната греда.

До края на дуела Тотнъм търсеше изравнително попадение, само че Давид Рая и отбраната пред него резервираха мрежата си " суха ".

След този триумф Арсенал има актив от 10 точки, като воденият от Микел Артета отбор се изкачи краткотрайно на 2-ро място.

Тотнъм пък има единствено 4 точки и заема 13-о място във Висшата лига.
 Лоша вест за Ливърпул и Ман Сити: Арсенал и Артета ще газят във Висшата лига до 2027 година