Арсенал спечели късна победа с 2-1 над Евертън в последния

...

Късният победител от Кай Хаверц не е достатъчен за Арсенал, тъй като пропускат титлата

Арсенал завоюва късна победа с 2-1 над Евертън в последния ден, само че претърпя сърдечен удар за купата за втори следващ сезон.

Победата на Манчестър Сити с 3-1 вкъщи против Уест Хям ги коронова като първенци на Висшата лига за четвърта поредна година и обезсмисли резултата на топчиите против Евертън.

Появиха се шансове за някаква заплаха от последния ден минимални през цялото време, само че бяха понижени още повече, когато Сити поведе с два пъти първоначално, преди отразеният директен свободен удар на Идриса Гуейе в 40-ата минута да изведе гостите напред на Емирейтс.

Дадох всичко до края ❤️ pic.twitter.com/AaB5k3MkbV

— Арсенал (@Arsenal) 19 май 2024 година

Такехиро Томиясу изравни три минути по-късно, което беше по времето, когато Уест Хям понижи изоставането си на Етихад, само че нямаше да има трагичен поврат в борбата за купата.

Включването на Кай Хаверц с 89 минути на часовника най-малко подсигурява, че артилеристите приключиха б...