Арсенал се провали още веднъж през този сезон. "Топчиите" загубиха

...

Нов изключителен резил за Арсенал във Висшата лига

Арсенал се провали още един път през този сезон. "Топчиите " изгубиха с 0:1 от Бърнли и записаха 4 следващи домашен провали в шампионата за първи път от далечната 1959 година. Единственото попадение в мача в действителност беше автогол на Пиер-Емерик Обамеянг. Националът на Габон не се е разписвал за отбора си от септември насам, а през днешния ден имаше малшанса да прати топката във вратата на Бернд Лено.

В началните минути Арсенал държеше топката, само че не създаваше голови положения. Бен Мий блокира удар на Лаказет, а Джеймс Тарковски попречи на Сака да стреля към вратата на Ник Поуп. Бърнли можеше да поведе след четвърт час игра, само че Крис Ууд пропусна от няколко метра с глава.

В 21-ата минута добър късмет се откри пред Роб Холдинг. Защитникът на Арсенал отклони центриране на Сака, само че топката мина над напречната греда. Малко по-късно Поуп сподели отличен инстикт и мазета удар на Лаказет.

В офанзивите на лондончани липсваше скорост, само че това се промени на старта на второто полувреме. За няколко минути "топчиите " на три пъти стреляха в очертанията на вратата, само че нито Обамеянг, нито Сака съумяха да преодолеят Ник Поуп.

Първият съдбоносен миг в мача пристигна в 58-та минута, когато Гранит Джака сдърпа с полузащитник на гостите и в резултат на удар без топката беше изпъден с пряк червен картон, с което остави своя отбор с 10 души.

Това сигурно понижи мощта на гостите в нахлуване и в 73-та минута момчетата на Микел Артета бяха зашлевени с нов леден душ, откакто Пиер-Емерик Обамеянг си вкара автогол в 73-та минута. Така беше завършено и крайното 0:1.

Така Арсенал остана на шокиращата 15-та позиция, с 13 точки, на едвам 5 пункта над зоната на изпадащите.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `