Арсенал се наложи над Брентфорд като домакин с 3:0 в

...

Арсенал с класика над Брентфорд и остана на първо място

Арсенал се наложи над Брентфорд като хазаин с 3:0 в мач от 8-ия кръг на Висшата лига.

След центриране от корнер от страна на Букайо Сака в 17-ата минута, топката бе засечена първа греда от Уилям Салиба, който стреля в противоположния ъгъл и откри резултата благодарение на левия непряк дирек – 1:0.  Кийрън Тирни подаде към Гранит Джака, който от границата на наказателното поле центрира топката зад тила на отбраната в 28-ата минута. Там Габриел Жезус се извиси над Понтус Янсон и удвои преднината на Арсенал.

Четири минути след началото на второто полувреме Букайо Сака подаде към Фабио Виейра, който овладя и стреля със своя по-силен ляв крайник. Португалецът означи хубав гол от границата на наказателното поле. В 57-ата минута Габриел Жезус стреля от пеналтерията, само че вратарят на Брентфорд Давид Райа съумя да отрази удара.

След шестата си победа Арсенал изпревари Манчестър Сити и застана отпред на класирането във Висшата лига. Брентфорд остава на 9-о място с актив от 9 точки.
Източник: novsport.com