Арсенал се класира за полуфиналите за Купата на Англия, след

...

Арсенал матира Шефилд Юн в края и е полуфиналист за Купата на Англия

Арсенал се класира за полуфиналите за Купата на Англия, откакто победи с 2:1 като посетител Шефилд Юнайтед. Головете за " топчиите " вкараха Никола Пепе от дузпа в 25-ата минута. В 87-ата минута Дейвид Макголдрик изравни, а в добавеното време Дани Себайос донесе триумфа на " топчиите ".

В деветата минута Лунстрам се разписа, само че попадението вярно бе анулирано поради засада. Няколко минути по-късно " остриетата " имаха нова добра опция. Дълго изпълнен тъч бе пратен в наказателното поле, където Мустафи и Макбърни скочиха на задна греда за топката, която в последна сметка мина на сантиметри настрана.

В 23-ата минута Лаказет бе фаулиран в наказателното поле, а Пепе вкара отсъдената дузпа за 0:1.
 Снимка 485688
Източник:

Малко по-късно Арсенал можеше да вкара втори гол, само че Хендерсън сподели забележителен инстикт и избави.

В 58-ата минута втори гол на Шефилд Юнайтед през днешния ден бе анулиран. Този път той бе осъществен от Макголдрик, само че бе анулиран поради тънка засада.

По-добрата игра на " остриетата " даде резултат в 87-ата минута. Тогава Робинсън хвърли дълъг тъч. Коласинац не съумя да почисти добре, топката рикошира в Тиърни, а Макголдрик вкара за 1:1.

В добавеното време на втората част Дани Себайос от дребен ъгъл вкара за 1:2. Испанецът получи прекрасен пас отдясно в наказателното поле и матира Хендерсън.
 Манчестър Юнайтед се нуждаеше от продължения, с цел да пречупи съпротивата на Норич