Арсенал разгроми гостуващия ПСВ Айндховен с 4:0 в мач от

...

ОБЗОР: Арсенал разгроми ПСВ, Наполи и Залцбург бият в Португалия

Арсенал разгроми гостуващия ПСВ Айндховен с 4:0 в мач от първия кръг на група Б от Шампионската лига.

„ Артилеристите “ не оставиха подозрение в превъзходството си и взеха решение всичко с 3 безответни попадения още преди почивката.

Букайо Сака продължи чудесната си форма, откривайки резултата в 8-ата минута, а в 20-ата асистира на Леандро Тросар за второто попадение в срещата.

Именно Тросар пък подаде на Габриел Жезус, с цел да може той да оформи класиката в 38-ата минута, а в 70-ата капитанът Мартин Йодегор постави точка на разногласието, фиксирайки крайното 4:0.

Междувременно Наполи и Република България Залцбург реализираха триумфи при визитите си в Португалия. Италианските първенци завоюваха с 2:1 визитата си на Брага, до момента в който „ биковете “ се постановиха с 2:0 над Бенфика, само че домакините играха съвсем цялостен мач с 10 души поради ранен червен картон на Антонио Силва.