Арсенал пропусна шанса да се приближи до отборите, които спорят

...

Брайтън съсече мечтите на Арсенал за Шампионска лига

Арсенал пропусна шанса да се приближи до тимовете, които спорят за местата в Шампионска лига, откакто загуби с 1:2 в гостуването си на Брайтън. Лондончани поведоха след страховит гол на Никола Пепе в 68-ата минута, само че позволиха пълнен поврат. Първо Люис Дънк изравни 15 минути преди края, а Неал Мопе донесе триумфа на "чайките " в 95-ата минута.

"Топчиите " започнаха по най-хубавия метод с концепцията да вкарат ранен гол. След едвам 32 секунди Обамеянг опита акробатично да засече центриране на Пепе, само че ударът му бе блокиран. В петата още веднъж габонецът стреля от 25 метра след неточност на Прьопер. Той обаче не съумя да откри добре топката, която мина на няколко метра настрана. В осмата минута Сака нанесе прекрасен шут от 20-ина метра, след който топката срещна гредата.