Арсенал приема Нюкасъл на Емиратс в последен двубой от 32-рия

...

Арсенал може да изравни клубен рекорд и да излезе на трето място

Арсенал приема Нюкасъл на " Емиратс " в финален дуел от 32-рия кръг на Премиър лийг. Селекцията на Унай Емери ще търси десета поредна домакинска победа, като по този метод отборът ще изравни достижението си от 1997/98, когато е първият цялостен сезон на Арсен Венгер в Арсенал. При триумф " артилеристите " ще изпреварят Манчестър Юнайтед и Тотнъм и ще излязат на трето място във краткотрайното класиране.

Арсенал е в серия от шест следващи домашен победи против Нюкасъл във Висшата лига. В тези срещи " топчиите " означиха 18 попадения и позволиха единствено пет гола във вратата си. " Свраките " изгубиха 11 от последните си 12 мача с Нюкасъл за състезание. Единственото изключение бе успеха с 2:1 на " Сейнт Джеймсис Парк " през предишния сезон. Нюкасъл има единствено един триумф на " Емиратс ", като той пристигна през ноември 2010 година след гол на Андрю Каръл.

Лукас Торейра е осъден за този дуел, само че Аарън Рамзи и Константинос Мавропанос са възобновени и ще бъдат разполагаем за през днешния ден. Гранит Джака ще премине късен фитнес тест, преди да се разбере дали ще може да играе. Дани Уелбек и Роб Холдинг към момента са контузени. Голмайсторите на Арсенал Пиер-Емерик Обамеянг и Александре Лаказет ще стартират в офанзива за домакините, а зад тях ще работи Месут Йозил, който има три гола и една асистенция в последните си четири мача против Нюкасъл в Премиър лийг.

Нюкасъл ще бъде без санкции Фабиан Шер. Джамал Ласелс е възобновен, само че Шон Лонгстаф остава отвън сметките поради травма. " Свраките " сега заемат 14-о място във краткотрайното класиране с актив от 35 точки - седем над зоната на изпадащите.

Преди паузата за националните тимове Арсенал победи с 2:0 Манчестър Юнайтед, който е пряк съперник на " топчиите " за четвъртото място. Това бе и първо проваляне в Премиър лийг на " алените дяволи " под управлението на Оле Гунар Солскяер. Тогава Гранит Джака (12') откри от дузпа, а Пиер-Емерик Обамеянг (69') реши всичко от дузпа в 69-ата минута.  Арсенал - Манчестър Юнайтед @@@

В предишния кръг Нюкасъл измъкна точка при гостуването си на Борнемут след изравнителен гол на Мат Ричи в 94-тата минута.

Двубоят сред Арсенал и Нюкасъл е довечера от 22:00 часа българско време. Вероятни сформира:

Арсенал: Лено, Сократис, Косиелни, Монреал, Мейтланд-Найлс, Рамзи, Гендузи, Коласинак, Йозил, Лаказет, Обамеянг

Нюкасъл: Дубравка, Лежюн, Ласелс, Фернандес, Йедлин, Шелви, Хейдън, Ричи, Алмирон, Перес, Рондон

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК! РАЗВОЯТ МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! СТАТИСТИКА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК! Премиър лийг 32 кръг, понеделник 1 април  Арсенал 22:00предстои  Нюкасъл