Арсенал победи Цюрих с 1:0 в мача от 6-ия кръг

...

Арсенал не прости и на Цюрих, артилеристите завършиха на първо място в групата си

Арсенал победи Цюрих с 1:0 в мача от 6-ия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Защитникът Киърън Тиърни вкара единствения гол в 17-ата минута на дуела.

В другия мач от тази група ПСВ завоюва против Бодьо/Глимт с 2:1. В края на първото полувреме норвежкият отбор се разписа в автогол, а след почивката преимуществото на нидерландците бе увеличено от Жоан Бакайоко. Нино Жугел вкара влиятелен гол и оформи крайното 2:1.
 Фрайбург си подсигурява първо място в групата след тъждество против Карабах

Двубоят приключи 1:1

Арсенал и ПСВ си бяха подсигурили място в плейофите на Лига Европа. Бодьо/Глимт ще играе в плейофите на Лигата на конференциите.

Жребият за първия кръг от плейофите на Лига Европа ще се състои на 7 ноември в дома на европейския футбол в Нион.