Арсенал победи с 6:0 като гост Уест Хем в едно

...

Арсенал писа шестица на Уест Хем и постигна четвърта поредна победа във Висшата лига

Арсенал победи с 6:0 като посетител Уест Хем в едно от лондонските дербита на 24-ия кръг във Висшата лига на Англия.

" Артилеристите ", които изгубиха вкъщи против " чуковете " по-рано през сезона, поведоха в резултата посредством Уилям Салиба в 32-ата минута.

Девет минути по-късно Букайо Сака се разписа от дузпа, а Габриел с глава направи 3:0 в 44-ата минута. В спомагателното време на първата част Леандро Тросар след асистенция на Мартин Йодегор реши всичко в конфликта.

През втората част превъзходството на гостите продължи, а Букайо Сака и Деклан Райс оформиха крайното 6:0 с попаденията си надлежно в 63-ата и 65-ата минута.

Арсенал има актив от 52 точки на трето място във Висшата лига след четвъртата си поредна победа.

Уест Хем няма победа в седем следващи дуела от шампионата след триумфа си против Арсенал на " Емирейтс Стейдиъм " на 28 декември. " Чуковете " са на осма позиция с 36 точки.

По-късно през днешния ден е дуелът на Астън Вила вкъщи против Манчестър Юнайтед. В понеделник вечерта е лондонското дерби сред Кристъл Палас и Челси.