Арсенал победи с 4:2 като гост БАТЕ Борисов в мач

...

Победният ход на Арсенал в Лига Европа продължава

Арсенал победи с 4:2 като посетител БАТЕ Борисов в мач от група " Н " на Лига Европа. Тио Уолкът (9,22), Роб Холдинг (25) и Оливие Жиру (49-дузпа) вкараха головете за " артилеристите ", до момента в който Иванич (28) и Гордейчук (67) се разписаха за беларуския първенец.

" Топчиите " събраха 6 точки след днепния си триумф и оглавиха еднолично групата. БАТЕ има 1 точка и заема трето място. Втори е Цървена звезда, който надделя Кьолн с 1:0 в Германия.

Арсен Венгер гласоподава доверие като титуляри на трима играчи от втория тим - Райс Нелсън (17 г.), Ейнсли Майтланд-Нилс (20 г.) и Джо Уилок (18 г.)

Снимка 315005
Източник:

Тио Уолкот даде преднина на лондончани в 9-ата минута. Вратарят на БАТЕ отрази първия удар на нападателя, само че при добавката нямаше какво да направи. В 22-ата минута още веднъж Уолкот удвои преднината на " топчиите ". Той се възползва от груба неточност на Шербитски, който му подари топката и с обмислен удар направи 0:2.

Три минути по-късно Роб Холдинг направи преднината на Арсенал класическа. Гостите извършиха корнер, при който Мертезакер продължи топката за бранителя, който я чукна във вратата - 0:3.

Бъдещето на Йозил и Алексис е надалеч от Арсенал
Поредно доказателство, че Йозил и Алексис завършват с Арсенал

Двамата не участват на публична фотография на тима

В 28-ата минута Иванич върна един гол, откакто засече центриране на Риос.

Четири минути след началото на второто полувреме Оливие Жиру осъществя от дузпа за 1:4. Наказателният удар бе отсъден за задържане на Уилок.

Снимка 315006
Източник:

В 67-ата минута Гордейчук оформи крайното 2:4 с топовен удар от близко, откакто преди този момент Оспина избави удар с глава на Риос.

БАТЕ - АРСЕНАЛ 2:4

0:1 Уолкот (9)

0:2 Уолкот (22)

0:3 Холдинг (25)

1:3 Иванич (28)

1:4 Жиру (49-дузпа)

2:4 Гордейчук (67)