Арсенал победи с 3:1 у дома Уест Хям в мач

...

Арсенал победи Уест Хям и запази водачеството си в Англия

Арсенал победи с 3:1 вкъщи Уест Хям в мач от 17-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол.

В 27-ата минута Саид Бенрама се разписа от дузпа и даде задатък на Уест Хям. Наказателният удар бе отсъден за нарушаване на Уилям Салиба против Джаред Боуен. Съдията Майкъл Оливър изчака известно време обзор със системата ВАР, с цел да удостовери решението си.

В спомагателното време на първата част бе отсъдена дузпа и за Арсенал, само че след няколко минутно закъснение тя бе анулирана, откакто повторенията демонстрираха, че топката се отбива в главата на Кресуел.

В 53-ата минута Мартин Йодегор опита удар отвън наказателното поле, само че топката с огромна доза късмет доближи до Букайо Сака, който невъзмутимо я прати зад Фабиански за 1:1. Само пет минути по-късно Арсенал направи цялостен поврат. Мартинели проби отляво и с мощен удар в близкия ъгъл означи.

В 69-ата минута „ артилеристите “ стигнаха до трети гол. Младият нападател Еди Нкетия си освободи пространство в наказателното поле и с диагонален удар матира Фабиански. Така футболистите на Микел Артета усилиха преднината си на върха в класирането на 7 точки.

Победата на Арсенал изгледа легендата на клуба Арсен Венгер, който не беше идвал на мач на „ Емирейтс “ от 4 години.

Астън Вила – Ливърпул 1:3

Днес ще си изиграят срещите Челси – Борнемут и Манчестър Юнайтед – Нотингам.

В сряда Лийдс приема Манчестър Сити.

Във краткотрайното класиране водач е Арсенал с 40 точки, следван от Нюкасъл с 33 точки, Манчестър Сити е трети с 32, четвъртата позиция е за Тотнъм с 30 точки, на четири точки след него е Манчестър Юнайтед.