Арсенал победи Лутън с 4:3 като гост в мач от

...

Арсенал излъга Лутън в страхотна драма

Арсенал победи Лутън с 4:3 като посетител в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. " Артилеристите " стигнаха до триумфа с гол на Деклан Райс в седмата минута на добавеното време на втората част. Преди това Габриел Мартинели откри резултата в 20-ата минута, а пет минути по-късно Габриел Ошо изравни. В края на първата част Габриел Жезус още веднъж даде задатък на гостите. В 49-ата минута Илайджа Адебайо изравни, а в 57-ата минута Рос Баркли направи цялостен поврат за " шапкарите ". Само три минути по-късно Кай Хавертц изравни, с цел да се стигне и до победния гол на Райс.

Топчиите " имаха превъзходство при започване на мача, само че рядко застрашаваха вратата на домакините. В 20-ата минута Камински не съумя да почисти добре топката и я прати в тъч. Габриел Жезус извърши бързо страничното мятане и откри Букайо Сака. Англичанинът навлезе в наказателното поле и подаде към Габриел Мартинели, който изпревари Теден Менги и прати топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Арсенал загуби задатъка си пет минути по-късно. Габриел Ошо надскочи Габриел Жезус след центриране от корнер и прати неспасяемо с глава топката във вратата на Давид Рая.

27-ата минута Мартин Йодегор пусна към Габриел Жезус в наказателното поле, а бразилецът опита удар от дребен ъгъл, само че Камински съумя да избие. Четири минути по-късно Мартинели проби отдясно и насочи мощен удар, с който вратарят на " шапкарите " се оправи.

В 40-ата минута Букайо Сака поде самостоятелна акция отдясно, оправи се с Амари Бел и насочи удар, който Камински съумя да избие, а по-късно Иса Каборе почисти в корнер.

Пет минути по-късно Арсенал още веднъж поведе. Бен Уайт направи двойно със Сака отдясно и центрира в наказателното поле, където Габриел Жезус с глава не остави шансове на Томас Камински за 1:2.

В продължението на първата част Теден Менги насочи доста мощен удар към вратата на гостите, само че Давид Рая се оправи.

Четири минути след подновяването на играта домакините още веднъж изравниха. Илайджа Адебайо надскочи Деклан Райс и Давид Рая в наказателното поле след центриране от корнер и заби страховит гол с глава за 2:2.

В 57-ата минута Лутън направи цялостен поврат. " Шапкарите " построиха страхотна офанзива, стартирана от Рос Баркли. Халфът подаде към Андрос Таунзенд пред наказателното поле, а ветеранът върна към Баркли отляво. Последният навлезе в наказателното поле и със мощен удар осъществя за 3:2.

Преднината на домакините обаче продължи едвам три минути. Габриел Жезус се пребори с Менги за една дълга топката в наказателното поле и подаде към Кай Хавертц, който се измъкна от Ошо и от няколко метра преодоля Камински за 3:3.

Арсенал натисна след 80-ата минута в търсене на надвит гол. Олександър Зинченко центрира в наказателното поле, а Хавертц насочи удар с глава, който Камински съумя да избие в корнер. Малко по-късно Леандро Тросар шутира от далечна отдалеченост, само че топката мина над вратата.

В седмата минута на добавеното време на втората част Арсенал стигна до надвит гол. " Топчиите " разиграха топката пред наказателното поле. Йодегор подаде към Зинченко отляво. Украинецът центрира, а Деклан Райс се извиси и с глава насочи към долния ляв ъгъл за 3:4.

След тази победа Арсенал е с актив от36 точки и има пет  задатък пред втория Ливърпул. Лутън е 17-и с девет точки.
 Арсенал - Уулвърхемптън 2:1 в среща от Висшата лига