Арсенал“ победи Челси“ с 6:5 след изпълнение на дузпи в

...

Арсенал“ победи Челси“ с дузпи и поведе в класирането

„ Арсенал “ победи „ Челси “ с 6:5 след осъществяване на дузпи в среща от шампионата " Интернешънъл Чемпиънс Къп ". Редовното време на мача, който се игра в Дъблин (Ирландия), приключи 1:1.

Успехът на „ артилеристите “ ги изведе отпред в класирането със 7 точи, колкото имат „ Тотнъм “ и „ Борусия “ (Дортмунд).

„ Челси “ откри резултата още в 5-ата минута, когато Антонио Рюдигер вкара хубав гол с глава след центриране от корнер на Сеск Фабрегас. С попадение в 93-ата минута на Александър Лаказет „ Арсенал “ изравни. През първото полувреме Петер Чех избави дузпа, изпълнена от Алваро Мората.

Новият управител на „ Челси “ Мауруцио Сари съобщи, че е удовлетворен от резултата, само че неговите играчи към момента не са подготвени физически.

В друга среща от шампионата „ Лион “ завоюва против „ Бенфика “ с 3:2 в португалския град Фаро.

За спечелилите точни бяха Марсело в 40-ата минута, Бертран Траоре в 45-ата и Мартин Терие в 83-ата. За португалците се разписа Пици в 59-ата минута, а пет  по-късно Марсело си означи автогол.
Източник: bnr.bg