Арсенал победи Челси с 3:1 като домакин в мач от

...

Арсенал оглави класирането във Висшата лига, след победата над Челси

Арсенал победи Челси с 3:1 като хазаин в мач от 34-ия кръг в Английската Висша лига и се върна на върха във временото класиране със 78 точки, на две пред втория Манчестър Сити, който има 76 точки и два мача по-малко. Тимът на Челси заема 12-а позиция в подреждането с 39 точки, колкото има и 13-ият Борнемут.

Норвежецът Мартин Йодегор вкара първите два гола за домакините в 18-ата и 31-ата минути, възползвайки се от грешки в защитата на „ сините " от Лондон.

Габриел Жезус се разписа в 34-ата за 3:0 от близко разстояние, а 21-годишният нападател Нони Мадуеке осъществя почетния за гол за Челси в 65-ата минута.

Победата бе първа за Арсенал в последните пет мача на отбора във Висшата лига, а воденият от мениджъра Франк Лампард Челси удължи негативната си серия на общо шест следващи загуби във всички шампионати и единствено на 9 точки от зоната на изпадащите.

Източник: cross.bg