Арсенал оглави Висшата лига след трудна победа с 2:1 над

...

Арсенал оглави Висшата лига след изстрадан успех над Брентфорд

Арсенал оглави Висшата лига след сложна победа с 2:1 над Брентфорд. Срещата беше от 28-ия кръг на британското състезание. За " топчиите " триумфът беше осми следващ в Премиър лийг, само че не пристигна по никакъв начин елементарно. Деклан Райс откри резултата в 19-ата минута, а в продължението на първата част Йоан Уиса изравни след кошмарна неточност на Аарън Рамсдейл. В 86-ата минута Кай Хавертц донесе скъпия триумф на " топчиите ".

Така възпитаниците на Микел Артета събраха 64 точки и най-малко краткотрайно изпревариха Манчестър Сити и Ливърпул, които на следващия ден играят между тях. " Пчеличките " са 15-и с 26 точки.

Двубоят стартира с дейни дейности на домакините. Удар на Леандро Тросар след две минути игра беше блокиран и излезе в корнер, а след неговото осъществяване топката мина рисково около вратата на " пчеличките ".

В 19-ата минута " топчиите " излязоха напред в резултата. Бен Уайт получи от Букайо Сака отдясно пред наказателното поле. Защитникът центриране, а Деклан Райс надскочи Мадс Расмусен и с глава прати топката във вратата за 1:0.

В 23-ата минута Марк Флекен се оправи с рисков удар на Кай Хавертц от междинна отдалеченост. Малко по-късно Габриел Магаляеш засече центриране от корнер на Якуб Кивиор, само че прати топката над вратата с глава.

В 35-ата минута Хавертц беше изведен самичък против вратаря, като съумя да го преодолее, само че ударът му мина около вратата, а по-късно се оказа, че германецът е бил в засада. Малко по-късно Сака проби отдясно и нанесе удар, който мина над вратата. В 43-ата минута Тросар центрира в наказателното поле, а Хавертц опита удар от придвижване, който не се получи.

В третата минута на добавеното време на първото полувреме Брентфорд стигна до изравнителен гол след кошмарна неточност на Аарън Рамсдейл. Габриел върна топката към вратаря, който се забави в обработването й. Йоан Уиса се възползва от това и съумя с шпагат да пресече опита на Рамсдейл да почисти, а по-късно топката се озова във вратата - 1:1.

Втората част стартира с неточни удари на Мартин Йодегор и Кай Хавертц. В 55-ата минута Айвън Тони с удар от въздуха опита да трансферира Рамсдейл, само че вратарят се намеси ослепително и мазета в корнер.

Последва сериозен натикс на Арсенал, който в границите на няколко минути извърши 3 корнера. При един от тях Габриел опита удар с глава, а Виталий Янелт в опита си да почисти можеше да прати топката във вратата, само че Флекен избави.

В 64-ата минута домакините желаеха дузпа за задържане на Леандро Тросар в наказателното поле, само че основният рефер реши, че такава няма. Осем минути по-късно Рамсдейл се реваншира за грешката си с фантастично избавяне. Нейтън Колинс беше оставен непокрит в наказателното поле и насочи топката с глава под гредата, само че стражът на " топчиите " избави.

В 74-ата минута шут на Деклан Райс от към 20 метра се отби от сглобката на вратата.

В 86-ата минута Арсенал стигна до втори гол. " Артилеристите " организираха отлична офанзива отдясно, при която Бен Уайт центрира остро в наказателното поле, а Кай Хавертц насочи в горния ляв ъгъл за 2:1.

Арсенал - Брентфорд 2:1

1:0 Деклан Райс (19)

1:1 Йоан Уиса (45+3)

2:1 Кай Хавертц (86)

Арсенал : Аарън Рамсдейл, Бен Уайт, Уилям Салиба, Габриел, Якуб Кивиор, Жоржиньо, Деклан Райс, Мартин Йодегор, Леандро Тросар, Букайо Сака, Кай Хавертц

Мениджър: Микел Артета

Брентфорд: Марк Флекен, Мартин Йоргенсен, Кристофер Айер, Нейтън Колинс, Мадс Расмусен, Кийн Люис-Потър, Кристиян Норгор, Виталий Янелт, Франк Ониека, Йоан Уиса, Айвън Тони

Мениджър: Томас Франк