Арсенал привлече Христос Цолис
Арсенал публично разгласи привличането на Христос Цолис. След като Леандро Тросар пое към турския Бешикташ, мениджърът Микел Артета не губи време и обезпечава свежа кръв в офанзивата на " артилеристите ". Сделката е на стойност 40 милиона евро, а договорът на гръцкия национал е до лятото на 2031 година.
24-годишният нападател, който досега блестеше с екипа на белгийския Брюж, към този момент е част от амбициозния план на Арсенал. Цолис се отличава с експедитивност, техника и нюх към гола – качества, които го трансфораха в един от най-желаните футболисти на европейския пазар това лято.
Миналият сезон бе същински възторг за Христос Цолис – той записа 52 мача, в които осъществя 22 попадения и подаде за още 29 гола. Освен това, нападателят има стабилен опит в разнообразни шампионати, откакто е носил екипите на ПАОК, Фортуна Дюселдорф и Норич.
За националния тим на Гърция Цолис е изиграл 34 срещи, в които се е разписал 9 пъти и е асистирал за още 3 гола.




