Арсенал и Уест Хем играят при резултат 2:0, след попаденията

...

НА ЖИВО: Арсенал - Уест Хем 2:0, Смит Роу удвои

Арсенал и Уест Хем играят при резултат 2:0, след попаденията на Габриел Мартинели и Емил Смит Роу. Мачът сред "топчиите " и "чуковете " е от кръг №17 в британската Висша лига. Двубоят е от извънредно значение и за двата отбора. 13-кратнитите първенци на Англия са на шестата позиция в класирането с 26 точки - единствено с две по-малко от Уест Хем, който е окупирал четвъртото място. Срещата може да наблюдавате директно по DIEMA SPORT, а тук на Gong.bg , ще проследим най-интересното от нея.

Първите десетина минути на срещата не предложиха безусловно нищо забавно. Точно когато часовникът навлезе в 11-ата минута, Цуфал удар с лакът Киърън Тиърни на границата на наказателното поле, което деяние донесе на десния бек жълт картон.

В средата на полувремето Букай Сака проби добре в наказателното на "чуковете " само че бе добре блокиран от Артутр Масуаку, който не разреши на британския национал да насочи рисков изстрел от 7-8 метра.

Две минути по-късно Йодегор, Лаказет и Мартинели разиграха добре, само че Доусън разчете добре играта и не разреши на французина да стреля от непосредствена непосредственост.

В 35-ата минута една избита топка след центриране се озова на крайници на Пабло Форналс. Испанецът опита да откри далечния ъгъл на Рамсдейл, като ударът му мина агонизиращо покрай вратата на британския пазач. Две минути по-късно и Масуаку опита шанса си, само че бе неакуратен.

Най-опасната обстановка в мача пристигна шест минути преди почивката - след добра композиция Джака се озова на чиста позиция, само че Доусън блокира неговия изстрел. Само секунди по-късно, след отбитата топка Тиърни стреля в горния десен ъгъл на Фабиански, като полския вратар трябваше да покаже най-хубавото от себе си с цел да отрази. Три минути по-късно Лаказет стреля от дъгата, само че още веднъж Фабиански бе на мястото си. След спасяването имаше късмет за добавка, само че Крейг Доусън за следващ път бе на висота.

Три минути след началото на второто полувреме Лаказет изведе в "чешка уличка " Габриел Мартинели, а бразилецът от своя страна с клиничен завършващ удар порази вратата на Фабиански за 1:0.

Минути след попадението, Йодегор сбърка по ужасяващ метод елементарен пас в своята половина, а Боуен пресече и стреля в горния десен ъгъл на Рамсдейл, само че №1 под рамката на Арсенал за поредн път сподели прелестната си форма и мазета в ъглов удар.

В средата на втората част Владимир Цуфал изкара втория си жълт картон за нарушаване в наказателното поле против Лаказет. Потърпевшият застана зад топката, само че някогашния пазач на Арсенал - Фабиански отрази неугледния удар на французина.

Десетина минути преди края Сака получи на чиста позиция, само че Иса Диоп с тяло блокира изстрела на младия англичанин и предотврати сигурен гол.

След контраофанзива и самостоятелен рейд, Емил Смит Роу с прекрасен удар удвои преднината на "артилеристите " три минути преди края.

Арсенал - Уест Хем 2:0

1:0 Габриел Мартинели 48`

2:0 Емил Смит Роу 87`

Арсенал(4-4-1-1): Аарън Рамсдейл - Токехиро Томиясу, Бен Уайт, Габриел Мегаляеш, Киърън Тиърни - Букайо Сака, Томас Партей, Гранит Джака, Габриел Мартинели(82`- Еди Нкетия) - Мартин Йодегор(66`- Емил Смит Роу) - Александър Лаказет

Мениджър: Микел Артета

Уест Хем(4-2-3-1): Лукаш Фабиански - Владимир Цуфал(чк), Крейг Доусън, Иса Диоп, Артур Масуаку - Томаш Сучек, Деклан Райс - Джаред Боуен, Манул Лансини(77`- Саид Бенрама), Пабло Форналс - Михаил Антонио

Мениджър: Дейвид Мойс

Съдия: Антъни Тейлър