Арсенал и Саутхемптън завършиха наравно 1:1 в мач от 13-ия

...

Арсенал шести мач без победа след 1:1 със Саутхемптън

Арсенал и Саутхемптън приключиха наедно 1:1 в мач от 13-ия кръг на Висшата лига. Бившият състезател на " топчиите " Тио Уолкот откри резултата в 18-ата минута. Пиер-Емерик Обамеянг изравни в 52-рата.

Така лондончани към този момент шест следващи мача нямат победа. Тимът заема 15-о място с 14 точки. " Светците " са трети с 24 пункта.
Снимка: БГНЕС  Арсенал шести мач без победа след 1:1 със Саутхемптън
Гостите изиграха мощно първо полувреме и се отдръпнаха с задатък на почивката. В 18-ата минута Елнени и Габриел сбъркаха в центъра на терена. Топката стигна до Адамс. Той изведе Уолкот самичък против Лено и го преодоля за 0:1.

Домакините заиграха по добре към края на полувремето. Най-добрата обстановка, до която стигнаха, бе в 39-ата минута, когато Сака проби до аутлинията и центрира ниско към близката греда. Топката се отклони в крайници на Беднарек, само че Алекс Маккарти реагира и съумя да избие.
" Топчиите " изравиха в 52-ата минута. Тогава Сака се оправи с трима играчи на гостите и откри Нкетия. Той незабавно изведе Обамеянг, който стреля в ъгъла, вкарвайки първия си гол в Премиър лийг след 648 минути суша.
Десет минути по-късно Габриел получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.
Саутхамптън незабавно взе самодейността с човек повече и в 70-ата минута единствено шансът избави Арсенал откакто прекрасен удар на Редмънд срещна гредата.
Източник: fakti.bg