Арсенал и Манчестър Сити завършиха 0:0 в последния мач от

...

Сити и Арсенал зарадваха Ливърпул с 0:0

Арсенал и Манчестър Сити приключиха 0:0 в последния мач от 30-ия кръг на Висшата лига. Така двата отбора останаха зад в класирането. Мърсисайдци водят с 67 точки, две повече от Арсенал. Шампионите изостават с още една на третото място. Ливърпул се изкачи на върха следкато обърна с 2:1 Брайтън по-рано денем. До края остават девет кръга.

Иначе Сити доминираше в притежанието на топката, само че нямаше чисто голово състояние. Арсенал изигра съвършен мач в предпазен проект и записа девети следващ мач без загуба. Тимът на Хосеп Гуардиола не беше взел участие в нулево реми от октомври 2022 година Освен това – от октомври 2021 година, Сити не вкара гол като хазаин във Висшата лига.

Габриел Жезуш имаше най-хубавите шансове за артилеристите. През първото полувреме той стреля неопределено в два случая, а по-късно не съумя да засече центриране на Букайо Сака. Най-чистото състояние за Сити пристигна след корнер на Кевин де Бройне. Топката се се отклони от рамото на Нейтън Аке и попадна в ръцете на вратаря Давид Рая.
Ливърпул обърна мъчно Брайтън
Ливърпул записа сложна победа с 2:1 против Брайтън като хазаин. Брайтън нанесе първия удар на „ Анфилд “ и вкара с единствения си прецизен удар през първото полувреме. Юношата на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек получи топката на границата на наказателното поле и преодоля с мощен шут Куйвин Келъхър още във втората минута.

Ливърпул доминираше до края и насочи общо 30 шута към съперниковата врата. Над 10 от тях бяха отправени от Мохамед Салах. Египтянинът имаше огромна заслуга за изравнителния гол и самичък вкара победния. 1:1 стана в 27-ата минута, когато Луис Диас се разписа след безредие в наказателното поле.

Победното попадение падна в 65-ата минута. Доминик Собослай откри Алексис Мак Алистър, който изведе Салах и египтянинът направи 2:1..
Източник: flashnews.bg