Арсенал 1 : 2 Ливърпул 53′ ГОООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!1:2!Попадение на Алексис Санчес

...

Мегадербито Арсенал - Ливърпул 1:2, Санчес връща домакините в мача!

Арсенал

1: 2

Ливърпул
 53′
ГОООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:2!

Попадение на Алексис Санчес с глава!

Арсенал се връща в мача.
52′
ГОООООООООООООООООООООООООООЛ !!!

0:2 !

Попадение на Салах . Майсторски гол на Краля на Египет!
48′
Шут на Салах е избавен от Чех!

Силно начало за гостите и на тази игрова част.
45′
Старт на вторите 45 минути.
45+1′
Първото полувреме не беше от най-интересните за наблюдение. То стартира с по-скоро отбранителна игра и на двата отбора.

Малко по-активни изглеждаха футболистите на домакините. На два пъти те имаха опция да излязат в положителни голови позиции, само че Санчес не беше на висота и сгреши.

На собствен ред Ливърпул реши да опита да притисне противника си.

Акциите на гостите изглеждаха по-бързи, остри и на пръв взор рискови. До чиста голова позиция обаче по този начин и не се стигна.

На два пъти Фирмино пропиляваше положителни центрирания на Салах, като не успяваше да засече топката по допустимо най-хубавия метод.

Това обаче направи неговият съотборник Фелипе Коутиньо, който се възползва от положително подаване на Мохамед Салах и откри резултата, разписвайки се с глава след 27 минути.

Още един път Фирмино получи опция да усили преднината на състава си, само че пропусна. Това направи изненадващо и Салах, който малко преди почивката не съумя да се разпише, останал очи в очи с вратаря на противника.
45′
Почивка.
44′
Пропуск на Салах!

След това и Мане не съумява да се разпише, като опитва атрактивно отиграване със странична ножица.
33′
Шут на Фирмино едвам не попада във вратата!

Кълбото мина на сантиметри от задачата!
30′
Шут на Мане!

Чех избавя без проблеми.
27′
ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ !!!

0:1 !

Попадение на Коутиньо , след центриране на Салах!
24′
Коутиньо центрира към Фирмино в наказателното поле.

Топката не попада в задачата, след неточния завършващ изстрел.
22′
Фирмино стреля с глава!

Чех избавя.
18′
Мартин Аткинсън пуска много съществени единоборства, без да ги глоби.

Срещата не е изключително атрактивна за наблюдение, най-малко на този стадий.
14′
Далечен изстрел на Коутиньо.

Топката минава настрана от задачата.
10′
Неприятен миг за Юрген Клоп, на много ранен стадий от дуела.

Джордан Хендерсън е сменен от Джеймс Милнър, откакто получи травма.

7′
Вече в два обособени случая Петер Чех пробва да извежда собствен съотборник след подаване... с ръка.
6′
Засада за присъединилия се в предни позиции Кошиелни.
3′
Арсенал е по-настоятелният отбор на терена, при започване на конфликта.

Без положения за отбора обаче, досега.
1′
Първи съдийски сигнал!
Състав Чех Миньоле Монреал Клаван Кошиелни Ловрен Бейерин Робъртсън Йозил Гомес Уилшър Хендерсън Джака Коутиньо Иуоби Джан Мейтланд-Найлс Фирмино Санчес Салах Лаказет Мане Треньор Арсен Венгер Юрген Клоп Резерви Оспина Кариус Уолкът Вайналдум Мустафи Милнър Уелбек Лалана Колашинац Окслейд-Чембърлейн Коклен Соланке Елнени Александър-Арнолд
Арсенал е хазаин на Ливърпул в дербито от 19-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на стадион " Емиратс " стартира в 21:45 часа.

Срещата сред двата отбора се чака да бъде много оспорвана, а няма да бъде изключено в нея да паднат и много попадения.

И лондончани, и техните противници са в една и съща форма откъм статистика в последните пет мача от всички шампионати - постигнали са по три победи и са записали по две ремита.

Арсен Венгер продължава да налива масло в огъня
Венгер, с очебийно удовлетворение: Виждам, че Окс не е титуляр и в Ливърпул...

" Важно е дали играчите желаят да играят огромен футбол "

Преди този мач " мърсисайдци " са 4-и в класирането с актив от 34 точки, а лондончани са с една позиция по-надолу и имат една точка по-малко от своя сегашен съперник.

Арсенал ще бъде в днешния мач без контузения си нападател Жиру, а също така навън за мача ще бъдат още Рамзи, Коклен и Касорла.

За гостите от " Анфийлд " Морено и Клайн сигурно ще пропуснат срещата, а същото може да се каже и за Стъридж и Матип, които също са с травми и не са подготвени да играят.

Ливърпул е любимец за подписа на Мануел Аканджи
Ливърпул печели борбата с Борусия (Д) за швейцарски национал

Мануел Аканджи минава за един от най-големите гении в родината си

Има огромна възможност пък Лалана да стартира в първия си мач като титуляр за сезона, откакто към този момент е възобновен от травмата си и поигра последните мачове.

" Артилеристите " са изгубили последните си три мача против този съперник на равнище Висша лига, а в случай че през днешния ден позволен загуба ще изравнят отрицателна серия от 1988 година.