Аржентинският талант на Бенфика - Джанлука Престиани, се оказа в

...
Аржентинският талант на Бенфика - Джанлука Престиани, се оказа в
Коментари Харесай

Джанлука Престиани от Бенфика мисли да съди Винисиус и Мбапе заради обвинения в дискриминация

Аржентинският гений на Бенфика - Джанлука Престиани, се оказа в центъра на същинска стихия след напрегнатия осминафинален конфликт от Шампионската лига против Реал Мадрид. Според информация на испанската телевизия El Chiringuito TV, младият футболист съществено обмисля да заведе дело против звездите на „ белия балет “ – Винисиус Жуниор и Килиан Мбапе, по обвинявания за дискриминационно отношение.

Скандалът избухна откакто УЕФА в профил Престиани от идния реванш в Мадрид, базирайки се на нарушаване на дисциплинарния устав, обвързван с прояви на дискриминация. Решението на Комисията по нравственос пристигна след напрегнатия дуел в Лисабон, приключил с минимална победа 1:0 за гостите от Реал Мадрид. В центъра на събитията попадна Винисиус, който откакто осъществя единствения гол в срещата, отпразнува бурно пред агитката на Бенфика, предизвиквайки бурни реакции. Бразилецът се оплака на съдията за расистки обиди, отправени от трибуните, а испанските медии настояват, че точно Престиани може да е забъркан в случая.

Мачът бе пресечен за към 10 минути, до момента в който пристрастеностите на терена и по трибуните се успокоят. Финалните минути на срещата също не минаха без произшествия – почитатели на португалския гранд хвърляха бутилки и електронни цигари по играчите на Реал Мадрид, което в допълнение нажежи атмосферата.

Реваншът сред Реал Мадрид и Бенфика ще се изиграе на 25 февруари в испанската столица, като напрежението сред двата тима към този момент е осезаемо.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР