Аржентинецът Мариано Навоне отстрани защитаващия титлата си Камерън Нори (Великобритания)

...

Мариано Навоне детронира Камерън Нори на полуфиналите на турнира по тенис в Рио де Жанейро

Аржентинецът Мариано Навоне в профил защитаващия купата си Камерън Нори (Великобритания) на полуфиналите на шампионата по тенис на клей в Рио де Жанейро с награден фонд 2.27 милиона $.

113-ият в международната рангиста Навоне надделя втория подложен Нори с 6:4, 6:2 за час и 59 минути игра и доближи до първия си край на равнище ATP.

22-годишният аржентински квалификант завоюва първия гейм при сервис на съперника, само че незабавно позволи пробив на собствен ред. Камерън Нори поведе с 3:2, само че Мариано Навоне взе три поредни гейма до 5:3. Навоне пропусна пет сетбола в идващия гейм, само че съумя да затвори първата част на собствен сервис при първата си опция.

Вторият сет стартира по еднакъв метод с замяна на пробиви, само че този път аржентинецът реализира три следващи и взе задатък от 5:1 и завърши срещата при първия си мачбол за 6:2.

Съперник на Мариано Навоне на финала ще бъде различен аржентинец - поставеният под №5 Себастиан Баес.

Баес се наложи над сънародника си и четвърти в схемата Франсиско Черундоло със 7:5, 6:0. Мачът продължи час и 26 минути.

Двамата тенисисти размениха по един пробив при започване на първия гейм, а при 5:5 Баес пропусна три сетбола, само че малко по-късно съумя при четвъртата си опция за 7:5. Във втората част Себастиан Баес доминираше против Черундоло, който не завоюва нито един гейм.

Финалът на шампионата в Рио де Жанейро следва довечера от 22:30 часа българско време, а в конкуренцията ще има десети друг първенец.