Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро победи с 6:4 6:2 българина

...

Григор Димитров не успя да вземе четвърта титла за сезона

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро победи с 6:4 6:2 българина Григор Димитров на финала на тенис шампионата в Стокхолм.

Българинът не съумя да завоюва четвърта рекордна купа за сезона, само че с достигането си до финала в Швеция съумя да се класира за финалния шампионат на ATP в Лондон.

Дел Потро отбрани купата си от предходната година със постоянна игра. В първия сет аржентинецът направи съдбоносен пробив в петия гейм, а във втория съумя да завоюва две от подаванията на Димитров.

Това беше осмият мач сред Димитров и Дел Потро. Резултатът от срещите посред им е в интерес на аржентинеца, като двата мача в актива на Димитров са от тази година на шампионатите в Пекин и Синсинати.

За Димитров това беше третият край в Стокхолм, като през 2013 година той завоюва първата купата в кариерата си.

" За мен най-важното беше да се класирам на финала, това е което желаех “, разяснява Димитров след полуфинала против Фабио Фонини в събота.
Източник: mediapool.bg