Аржентина се класира на финал на Мондиал 2022. Това стана

...

Аржентина отива на финал след категорична победа над Хърватия

Аржентина се класира на край на Мондиал 2022. Това стана факт след победа с 3:0 над Хърватия на " Лусаил " в Доха, заяви

" Албиселесте " не остави подозрения в превъзходството си в срещата и вкара три безответни гола . Големият воин за южноамериканците беше Хулиан Алварес с два гола в 39-ата и 69-ата минути. Нападателят създаде дузпа, с която Лионел Меси откри резултата в 33-ата минута, като по този начин стана аржентинецът с най-вече голове на Световни шампионати - 11.

" Гаучосите " съумяха да наложат волята си в последната третина на първата част, когато поведоха след дискусионна дузпа, а малко по-късно удвоиха задатъка си след страхотна солова акция на Алварес. През второто полувреме селекцията на Лионел Скалони пропусна няколко положителни благоприятни условия посредством Меси и Алексис Мак Алистър.

Все отново геният на Меси блесна в 69-ата минута, когато направи за смях Йошко Гвардиол и асистира на Алварес.

Аржентина ще се опита да стане международен първенец за първи път от 1986 година, като ще спори за трофея с спечелилия от мача сред Франция и Мароко , който ще се играе в сряда.

Финалът е в неделя , а в събота Хърватия ще се изправи против изгубилия втория полуфинал в борба за третото място.
Източник: dariknews.bg