Аржентина се класира на финал на Мондиал 2022. Това стана

...

Аржентина пречупи с категорична победа Хърватия и отива на финал

Аржентина се класира на край на Мондиал 2022. Това стана факт след победа с 3:0 над Хърватия на " Лусаил " в Доха, заяви

" Албиселесте " не остави подозрения в превъзходството си в срещата и вкара три безответни гола . Големият воин за южноамериканците беше Хулиан Алварес с два гола в 39-ата и 69-ата минути. Нападателят създаде дузпа, с която Лионел Меси откри резултата в 33-ата минута, като по този начин стана аржентинецът с най-вече голове на Световни шампионати - 11.

" Гаучосите " съумяха да наложат волята си в последната третина на първата част, когато поведоха след дискусионна дузпа, а малко по-късно удвоиха задатъка си след страхотна солова акция на Алварес. През второто полувреме селекцията на Лионел Скалони пропусна няколко положителни благоприятни условия посредством Меси и Алексис Мак Алистър.

Все отново геният на Меси блесна в 69-ата минута, когато направи за смях Йошко Гвардиол и асистира на Алварес.

Аржентина ще се опита да стане международен първенец за първи път от 1986 година, като ще спори за трофея с спечелилия от мача сред Франция и Мароко , който ще се играе в сряда.

Финалът е в неделя , а в събота Хърватия ще се изправи против изгубилия втория полуфинал в борба за третото място.
Източник: dariknews.bg