Аржентина победи с 2:1 Австралия във втория осминафинал на Мондиала

...

Аржентина се измъчи с Австралия, но успя да се класира за четвъртфиналите

Аржентина победи с 2:1 Австралия във втория осминафинал на Мондиала в Катар. Меси откри с гол през първата част, а Хулиан Алварес удвои. Австралийците се завърнаха в дуела с гол на Гудуин, а в самия край можеха даже да стигнат до продължения, само че не съумяха.
Прочетете още
В 35-та минута Аржентина съумя да открие резултата. МакАлистър подаде към Отаменди, а той единствено докосна топката и тя отиде при Меси, който с доста прекрасен удар по земя не остави шансове на Райън за 1:0.

В 52-та минута удар на Меси беше уловен от Матю Райън.

В 57-та минута Матю Райън сгреши съдбовно, откакто получи топката, само че реши да лъже де Пол и Хулиан Алварес, а Алварес се възползва от това лиши топката и осъществя за 2:0.

В 77-та минута Австралия понижи изоставането си. Лошо изчистване на Отаменди стигна до Гудуин, който насочи удар, а топката рикошира в Енцо Фернандес и влетя в мрежата на Мартинес - 2:1.

В 81-та минута Азиз Бехич направи страховит пробив и навлезе в наказателното поле, само че Лисандро Мартинес успя да го блокира преди да насочи удар.

След гола последваха три поредни пропуща на Лаутаро Мартинес, който по този начин и не реши мача. На два пъти Райън спасяваше, а веднъж ударът на Мартинес мина в навън.

Австралийците пробваха да изравнят и в последните секунди бяха на крачка от това да вкарат мача в шокиращи продълженият, когато след центриране топката доближи до Коул, който се завъртя и насочи удар останал самичък против Мартинес, само че стража на аржентинците направи уверено избавяне и класира Аржентина на четвъртфиналите.

На четвъртфиналите Аржентина ще срещне Нидерландия.

Аржентина:  Емилиано Мартинес, Науел Молина (Гонсало Монтиел 80 мин.), Кристиан Ромеро, Николас Отаменди, Маркос Акуня (Николас Таляфико 72 мин.), Енцо Фернандес, Родриго де Паул, Алексис МакАлистър (Есекиел Паласиос 80 мин.), Папу Гомес (Лисандро Мартинес 46 мин.), Лионел Меси, Хулиан Алварес (Лаутаро Мартинес 72 мин.)

Австралия:  Матю Райън, Милош Дегенек (Фран Карачич 72 мин.), Хари Сутар, Кай Роулс, Азис Бехич, Матю Леки (Гаранг Куонг 72 мин.), Аарън Муй, Джаксън Ървин, Киану Бакъс  (Айдин Хрустич 57 мин.), Райли Макгрий  (Крейг Гудуин 57 мин.), Мичъл Дюк (Джейми МакЛарън 73 мин.)
Източник: trafficnews.bg