Аржентина победи с 2:0 Полша и продължава към осминафиналите. Меси

...

Аржентина не позволи изненада срещу Полша и е на осминафинал

Аржентина победи с 2:0 Полша и продължава към осминафиналите. Меси изпусна дузпа през първата част, само че въпреки всичко отборът стигна до победа след попадения на МакАлистър и Алварес. Полша обаче също продължава към елиминациите, макар че загуби дуела.
Прочетете още
В 38-та минута Аржентина получи извънредно странна дузпа. При центриране Счесни несъзнателно удари леко Меси. Тази обстановка беше гледана от съдията на ВАР и той отсъди дузпа. Счесни обаче хвана ъгъла и мазета удара на Меси.

В 43-та минута удар на Хулиан Алварес беше избит от Счесни, топката рикошира в Родриго де Пол, само че Счесни улови.

Последва и удар на Ди Мария, която Шчесни улови.

В 47-та минута Аржентина поведе, откакто Молина центрира по земя към Алексис МакАлистър той насочи удар, който беше неспасяем за Счесни - 1:0.

В 68-та минута Аржентина вкара и втори гол Енцо Фернандес подаде към Алварес, който пое топката и с прекрасен удар в ъгъла не остави шансове на Шчесни за 2:0.

Така Аржентина приключи първи в групата с 6 точки, Полша остана на втората позиция с 4 точки, а единствено един гол не стигна на Мексико да се класира към осминафиналите, откакто отборът победи с 2:1 Саудитска Арабия и също приключи с 4 точки, саудитите приключиха последни с три точки.

На осминафиналите Аржентина ще играе против Австралия, а Полша против Франция.

Полша:  Войчех Шчесни, Мати Кеш, Якуб Кивиор, Камил Глик, Бартош Бережински, Кристиян Биелик, Гжегож Криховяк, Карол Свидерски (Михал Скорас 46 мин.), Пьотр Желински, Пшемислав Франковски (Дамиан Шимански 46 мин.), Роберт Левандовски

Аржентина:  Емилиано Мартинес, Маркос Акуня (Николас Таляфико 59 мин.), Кристиан Ромеро, Николас Отаменди, Науел Молина, Родриго де Пол, Алексис МакАлистър, Енцо Фернандес, Хулиан Алварес, Лионел Меси, Анхел ди Мария (Леандро Паредес 59 мин.)

Източник: trafficnews.bg